CCcam Server Nedir?

CCCam Nedir?, CCcam hangi cihazlarda kullanılır ?

– CCCAM server uydu yayınlarını linux işletim sistemi tabanlı kart paylaşım uygulamasıdır. Uydulardan yayın yapmakta olan şifreli yayınları izleyebilmenizi sağlayan kullanıcı adı ve şifresi olan bir giriş bilgisine sahiptir. Bu yöntem sayesinde neredeyse tüm yayınlar izlenebilmektedir. Bu sistem sayesinde hangi şifreli kanallar sizde açılıyorsa, bu sayede paylaşmış olduğunuz kişilerde o şifreli kanalları izleyebilmektedir. CCCAM paylaşımı yapılarak A kişideki B paketi C kişideki D paketleri ile değiş tokuş yapmak suretiyle tüm şifreli paketler ortaklaşa kullanılabilmektedir.

– Bu sayede uydu üreticileri, yeni nesil üretilen uydu cihazlarına CCCAM özelliği eklemiştir. Uydu cihazları CCCAM aracılığı ile orjinal uydu kartlarının sahip olduğu abonelik bilgilerini sunucularından temin ederek, bu sayede yayıncı kuruluşlar tarafından yaklaşık olarak her on saniyede bir görüntülerini şifrelemektedir. Görüntünün şifrelenmesi ile internet ağını kullanarak sunucularından gerçek zamanlı şifre bilgilerini alarak şifreli kanalın görüntülenmesiyle sağlanır.

– Kısaca söylemek gerekirse uydu cihazınız CCcam desteği sayesinde elinizde olmayan kart bilgilerinin sunucu üzerinden temin ederek, sanki kartlar sizin cihazınızda takılıymış gibi çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede şifreli yayınlar izlenebilmektedir.

– Uydular üzerinden şifreli yayın yapan o kadar çok paket var ki, her birine üye olsanız çok paranızın gideceği muhakkak. Misal verecek olursak Türkiye yayın yapmakta olan şifreli platform kaç tane? . CCAM sayesinde Avrupada yayın yapmakta olan şifreli platformların çoğunu bu sayede ufak meblağlar ödeyerek veya bedava izleyebilmektesiniz.

CCcam hangi cihazlarda kullanılır ?

– Linux işletim sistemine sahip olan tüm uydu cihazlarında çalışmakta, PC lere kurulmuş olan Linuxlarda ise server olarak çalışmaktadır.